manoakys

Audio ♣ Foto ♣ Mintys

prieskoniai

Juodkrantė-Preila antra diena

Sveiki, Preiloje neradau laiko, ieškoti bevielio Interneto, o ir norėjosi poilsio, todėl kelionės aprašymas strigo dviem dienom. Dabar Nidoj oras pabjuro, tai turiu laiko aprašyti kelionę, bei paruošti nuotraukas. Publikuosiu įrašus kasdien, kad neužgriūtų jūsų įvykių lavina iškarto 🙂

Juodkrantėje nubudome gana anksti – apie septynias. Mat buvo noras važiuoti iki kormoranų perimvietės. Sako ten tikrai kraupokas, tačiau įspūdingas vaizdas. Bet nutiko kai kas netikėto…

Nuo Juodkrantės centro iki perimvietės nedaug – kažkur trys kilometrai, belikus puskilometriui iki vietos, pradėjo ožiuotis S dviratis. Nepadėjo reiškias veloklinikos profilaktika… Kelionės neatlaikė priekinis rato guolis. Ratas pradėjo suktis aštunke ir skleisti keistą stuksėjimo garsą. Nesinorėjo rizikuoti važiuoti 23km tokios kondicijos dviračiu. Juolab, kad galinio rato padanga irgi įtartinai deformavosi. Taisyklos nėra – artimiausia Nidoje arba Klaipėdoje, bet kelionės nutraukti nesinorėjo dėl riboto laiko.

Nusprendėm palikti dviratį Juodkrantėje – grįždami pasiimsim ir išsinuomuoti vietinį dviratį.
Dviem paroms dviračio nuoma kainuoja 50Lt, bet patogu, kad išsinuomavus Juodkrantėje – galima gražinti dviratį Nidoje.

Taigi, bijodami per didelio krūvio (veltui suvažinėjom apie 8km), nusprendėm važiuoti iki Preilos, nedarant papildomų 6km lanksto iki kormoranų. Ką gi – teks ten apsilankyti kitą kartą.

Grįžome minėtu keliu link jūros, įveikėm kalną ir pasukę kairėn – numynėm link Pervalkos. Buvo žiauriai karšta. Minti dviračio pedalus su turistine kuprine ant nugaros, ne pats maloniausias užsiėmimas plieskiant saulei, o vienintėlė atgaiva, įvažiavus karts nuo akrto į paunksmę. Tačiau dviračių tako ruožas tikrai įdomus – kas keli kilometrai pastatyti informaciniai skydeliai apie augaliją ir paukščius, o dviračių takui nutolus nuo jūros ir priartėjus pire kelio, netoli ir Mirusios (pilkosios) kopos. Vat pro ten tikrai nepravažiuokit nesustoję. Ir į tą kopą užlipkite. Mes prisegę dviračius prie kelio ženklo nužingsniavom ten. Ropštėmės į viršų per nežmonišką karštį, su didelėm kuprinėm kokį gerą pusvalandį (atgal leidomės 10 minučių 🙂 Tačiau pažiūrėk, koks grožis! Paspaudus – pasididina iki panoraminės foto.
apžvalgos takas į mirusias (pilkasias) kopas
Mirusių (pilkųjų) kopų panorama

Nuo pažintinio tako iki Pervalkos belieka keturi kilometrai, todėl truputį pailsėję, numynėm ten. Dviračių takas atveda iki Pervalkos, kad pasiekti Žirgų švyturį – pasukite kairėn ties krepšinio aikštele, jei skubate į Preilą ar Nidą – sukite dešinėn. (Paspaudus foto didėja)
posūkiai į Pervalką ir Preilą

Pavažiavę centrine gatve, pasukome link marių ir štai, atsivėre švyturio vaizdas:

Žirgų švyturys Pervalkoje

Tuomet suskubom ieškoti maitinimo įstaigų – pilvai gurgė kaip pašėlę.
Radom vietinę kavinę, su Vilnietiškom kainom (Dienos pietūs sriuba+antras 15Lt) papietavom, nustebę kainų. Mums sakė, kad kitose kavinėse preiloje dar aukštesnės kainos… Maistas buvo vidutiniškas, Vištiena kieta, o porcijos nepakankamos net merginai… Nors gal męs išalkę tokie buvom 🙂

Pasistiprinę važiavom atgal pagrindine gatve pro tą pačią krepšinio aikštelę. Na ir iki Preilos belieka 5km. Vienoje vietoje prasideda pėsčiųjų takas sukantis dešiniau. Juo važiuojant pasiekėm Preilą. Dar sekit šį ženklą. jis rodo, kad dviračių takas veda kairėn, ten ir sukit – atvažiuosite į pagrindinę Preilos gatvę. Mes Preiloje ir apsistojome, o skubantieji – važiuotų pagrindine gatve, kuri vėl po to pavirsta dviračių taku.

Preila nesužavėjo dideliais antkainiais maisto prekių parduotuvėlėse. Atrodo, kad daugelis prekių, bent litu brangesnės nei Vilniaus prekybcentriuose, bet matyt kaltas sezonas…
Likusią dienosdalį prasivoliojom pliaže. tai buvo tikrai geras poilsis po 23Km dviračiais ir kopimo į Mirusias kopas.

Išleista pinigų:
Nakvynė Juodkrantėje 40 Lt,
Dviračio nuoma 50 Lt,
Maisto prekės 20 Lt,
Pietūs Pervalkoje ~30 Lt.

Lieka paskutinė trasos dalis, Preila – Nida tai tik devyni kilometrai, todėl praktiškai gausis poilsinis pasivažinėjimas dviračiais 🙂 Iki rytojaus.

2 Responses to “Juodkrantė-Preila antra diena”

  1. July 19th, 2009 at 18:54

    Regimantas says:

    gerų akimirkų jums..

  2. July 20th, 2009 at 9:44

    manoakys says:

    Regi, Ačiū 😉